JAK TO CELÉ ZAČALO...

Rádi bychom Vás srdečně pozvali na cestu historií našeho rodinného vinařství „Jacina – Vinařství u Českého ráje“, které se nachází v malebném okolí Českého ráje v obci Jivina. Naše vinice byla založena v roce 2012 a od té doby se věnujeme s láskou a nadšením pěstování vinné révy a výrobě kvalitních vín.

Historie našeho vinařství začala v roce 2012, kdy jsme vysadili prvních 212 hlav vinné révy. Tento významný den jsme sdíleli se svými nejbližšími - s rodinou, přáteli a mým bratrem Ladislavem. Tento silný rodinný moment je nyní ztělesněn v našem logu LPJ, které nese zkratky našich jmen - Ladislav a Petr Jacinovi.

Naše vinice se nachází v oblasti s bohatou vinařskou historií. Již v 15. století zde zakládal vinohrady Karel IV. a později cisterciáci z nedalekého Kláštera u Mnichova Hradiště. Díky kombinaci pískovcového podloží, prvotřídní půdy a mírného klimatu, je tato oblast ideální pro pěstování vybraných odrůd vinné révy, jako jsou Ryzlink rýnský, Hibernal, Solaris, Rulanské šedé, Tramín červený a Rulandské modré.

Naše vína jsou výsledkem kombinace tradičních metod a moderních technologií. Každá láhev vína, kterou vyprodukuje naše vinice, je dokonalým vyjádřením toho, co znamená být vinařem v Českém ráji. Vytváříme jedinečná vína s neopakovatelným charakterem, která nosí naši duši.

Chtěli bychom poděkovat všem našim zákazníkům za jejich podporu a důvěru v naše víno. Je pro nás ctí být součástí vašich speciálních okamžiků a těšíme se na další roky výroby „pěkných“ vín.

 

Petr Jacina

2012

První krůčky

4.5

Hektarů pro naše víno

6

Druhů vín

16000

Kusů sazenic